İki Çevre Dostu Haber

yaz-gi

Pazertesi sabahları ekogazete‘yi keyifle okuyorum.Derledikleri beni çok umutlandıran mutlu eden çevre yazıları var.Tabi mutsuz eden uyarıcı yazıları da var. Sonuçta hepsi çevre için farkındalık yaratan önemli yazılar. Buradan, zaman zaman  yazılarını paylaştığım Atila Alpöge ve Tahsin Çorat’a da teşekkür ediyorum.

Aşağıdaki haber de onlardan biri. Ben bunun altına Kadıköy Belediyesinin, konuyla ilgili çok güzel bir çalışma haberini de ekledim. Sizleride mutlu eder umarım. İyi haftalar diliyorum.

(Çevre yazılarımı Yeşil Kagider Blogumuzdaki , sorundan dolayı bir süredir  yayınlayamıyoruz,sadece burada paylaşabiliyorum.)

Mutfak atıkları işe yarayacak

28 Nisan 2013 tarihinde yayımlandıby atipoge

Londra’dayız.  Binlerce lokantası var.  Yüzlerce de yiyecek üreten tesisi.  Tabii bunlarda zeytinyağından içyağına kadar her türlü yağ kullanılıyor.  Örneğin, patates kızartılıyor.  İşi bittikten sonra da yağlar atılıyor.  Doğru kanalizasyona.  Ama bunlar borularda, künklerde pıhtılaşıyor, donuyor ve tıkama yapıyor.  İdare de bunları temizlemek için her ay 1 milyon sterlin harcıyor.  Bu kaybı tersine çevirme zamanı geldi.

Garip de görünse, yepyeni bir proje…

View original post 583 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s