İnternette Teknik Takibe Son Verilebilir mi? Ayda 10 dolara Telefonların Dinlenmesini Önleyebiliriz (Böl üm 1-2-3)

İSTİHBARAT SAHASI

İnternet big brother mıdır? Her geçen gün bu konudaki endişeler artıyor. Derken Amerikan NSA’in herşeyi takip ettiği ve hatta diğer ülkelerde de benzer takiplerin olduğu ortaya çıkıyor. O zaman nasıl korunacağız? İşte bunu inceledik ve turk-internet.com okuyucuları için özetledik :

Telefonlar arasında şifreli iletişim

Amerika’da duyulan PRISM ve trapwire teknik takip skandalları, telefonların dinlenmesini istemeyen şirketleri “PGP şifreli” mobil güvenlik uygulamaları kullanmaya yönlendirdi. Zimmerman’ın kurucu ortağı olduğu Amerikan Silent Circle siber güvenlik şirketinin sunduğu mobil güvenlik uygulamaları telefon ve tabletlerin dinlenmesini önlüyor. PGP güvenli şifreleme kullanan şirketler dosyalarını, yazışmalarını, ticari sırlarını, kullanıcı verilerini ve telefon görüşmelerini casus yazılımlar ile bilgisayar virüslerinden koruyor.

Maryland National Harbour merkezli Silent Circle siber güvenlik şirketinin gelirleri bir ayda 4 kat arttı. 6 Temmuz 2013’te Edward Snowden’in duyurduğu PRISM dinleme ve teknik skandalı, “işyerine kendi cihazını getir” BYOD modelini kullanan şirketleri mobil güvenlik uygulamaları yüklemeye teşvik ediyor. Silent Circle gelirlerinin yüzde 40’nı kurumsal müşteriler oluşturuyor.

View original post 1.288 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s