SOSYAL MEDYA : Bu fotoğrafları sakın paylaşmayın !

İSTİHBARAT SAHASI

İşte sosyal medyada yayınlanmaması gereken kareler!

Facebook’ta sık sık kendi fotoğraflarınızı paylaşmak yakınlarınızı sizden uzaklaştırıyor. İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre, sosyal medyada fotoğraf paylaşmak konusunda rekor Rihanna’nın elinde. Rihanna, Instagram’da bu denli sık fotoğraf paylaşarak en yakınlarını kendisinden uzaklaştırıyor.

New York Daily News’in haberine göre, uzmanlar bu tarz fotoğrafların birçok insana sıkıcı geldiğini savunuyor. Araştırmayı yürütenlerden Dr. David Houghton, konuyla ilgili "Genelde anne babasından yeterli ilgili görmeyen insanların başvurduğu bir yol bu. Bir nevi ilgi çekmek için yapılıyor" diyor.

Bunun narsistik olduğunu savunan uzmanlar, zamanla "kabul edilebilir" hale geldiğini de itiraf ediyorlar. "Koskoca bir ülkenin devlet başkanının kızı bile katıldığı bir açılışta çektirdiği fooğrafı paylaşıyorsa siz neden lise ya da üniversite fotoğrafınızı paylaşmayasınız?" Uzmanlar, "İlle de fotoğraf paylaşmak istiyorsanız, bu, günde 3 taneyi geçmesin" diyor.

BUNLARI PAYLAŞMAYIN
Bikinili fotoğraflar: "Rihanna’nın bikinili fotoğraf paylaşması, sizin de paylaşmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Rihanna paylaştığında bunu normal karşılayan yakınlarınız, siz paylaştığında aynı hoşgörüyü göstermeyeceklerdir."…

View original post 66 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s