İşleri Zamanında Bitirebilmek İçin 10 Temel Kural

Ekibinizde bir işi veya projeyi tamamlamakla ilgili son dakikacı olunmaya başlandıysa, tehlike çanları artık çalıyor demektir, bu durum herkesi mutsuz etmeye başlar. Ek olarak stresli de bir iş hayatı ortaya çıkar. Örneğin özellikle bizim bilişim sektöründe işlerin zamanında tamamlanamaması alışıla gelmiş bir sorun haline gelmiştir. Ama ben ve ekibim şirketimizde bu durumu düzeltmek konusunda kararlıyız ve bunun için de çok büyü çaba sarf ediyoruz.

İşleri zamanında tamamlamak, daha stressiz ve mutlu bir iş yaşamı için ekibimle birlikte uygulayacağım aşağıda derlediğim ipuçlarını sizlerle de paylaşıyor ve mutlaka öneriyorum;

  1. Yalnzca gerçekten yapabilecekleriniz için söz verin. Yapabileceğinizi bildiğiniz işler için söz vererek işleri zamanında bitirebilirsiniz.
  2. Net hedefler belirleyin. Hedeflerinizi yazılı hale getirin ve ekibinizdeki herkese yayın, tabii altındaki hedefe uygun görevlerin planlanmış haliyle birlikte. Burada tek bir basit maddeyle geçsek de hedef belirleme ve hedeflerle yönetim apayrı bir yazı konusu (hızlı eğitimde hedeflerle ilgili bir e-eğitim var).
  3. Doğru bir ekip oluşturun. Pek…

View original post 205 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s