Finansal Kaynaklarınızı Etkili Yönetiyor musunuz?

İş yeri sahibi veya yönetici olmanız fark etmez, maddi varlıkların kontrolünü elde tutmak başarı için hayatı önemdedir. Size hemen finansal kaynaklarınızı etkili yönetmekle ilgili derlediğim ipuçlarını sunuyorum;

  1. Gerçekçi bir bütçe oluşturun. İyimser olmak iyi olsa da, gücünüzün yettiğinden daha fazla harcama planı yapmayın. Acil ve beklenmedik durumlar için planlar yaptığınızdan emin olun.
  2. Gerektiğinde harcamaları kısın. Sadece bugün için kısıtlama yapmayın. Uzun vadede tasarruflarınızın sonuç getireceğinden emin olun. Kaliteden de ödün vermeyin, ileide daha pahalıya patlayabilir.
  3. Sadece gerekli durumlardan harcama yapın. İhtiyacınız yoksa harcama yapmayın. Tasarruf ettiğiniz her bir parça karınıza katkı sağlar.
  4. Alternatif maddi kaynaklar bulun. Bazen başarılı işletmeler bile bir miktar yardıma ihtiyaç duyarlar. İş kredileri ve yatırımcılar zor zamanlarda yardımcı olabilir.
  5. Sözleşmelerinizi iyi yönetin. Bu sayede sadece müşterilerinizin saygısını kazanmakla kalmaz, aynı zamanda ciddi finansal maliyeti olan yasal sorunlardan da kaçınmış olursunuz.
  6. Çalışanlarınızın gelirlerini yükseltmeye çalışın. Çalışanlarınız çalışkanlıkları için ödüllendirilmeyi hak eder. Özellikle kilit çalışanlarınızın iyi ücret aldıklarından…

View original post 131 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s