Finansal Kaynaklarınızı Etkili Yönetiyor musunuz?

İş yeri sahibi veya yönetici olarak maddi varlıklarımızın kontrolünü elde tutmak hepimiz için süphesiz başarı için en önemli konudur. Sizlere hemen finansal kaynaklarınızı etkili yönetmekle ilgili derlediğim ipuçlarını sunuyorum;

  1. Gerçekçi bir bütçe oluşturun. İyimser olmak iyi olsa da, siz kötümser olun, gücünüzün yettiğinden daha fazla harcama planı yapmayın. Hatta acil ve beklenmedik durumlar için de planlar yaptığınızdan emin olun.
  2. Gerektiğinde harcamaları kısın. Sadece bugün için kısıtlama yapmayın. Uzun vadede tasarruflarınızın sonuç getireceğinden emin olun. Kaliteden de ödün vermeyin, çünkü ucuz tercihleriniz ileride size daha pahalıya patlayabilir.
  3. Sadece gerekli durumlardan harcama yapın. İhtiyacınız yoksa harcama yapmayın. Tasarruf ettiğiniz her harcama gelirinize katkı sağlar.
  4. Alternatif maddi kaynaklar bulun. Bazen başarılı işletmeler bile bir miktar yardıma ihtiyaç duyarlar. İş kredileri ve yatırımcılar zor zamanlarda yardımcı olabilir.
  5. Sözleşmelerinizi iyi yönetin. Bu sayede sadece müşterilerinizin saygısını kazanmakla kalmaz, aynı zamanda ciddi finansal maliyeti olan yasal sorunlardan da kaçınmış olursunuz.
  6. Çalışanlarınızın gelirlerini yükseltmeye çalışın. Çalışanlarınız çalışkanlıkları…

View original post 154 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s