İşten Çıkarılacağınızın 7 Sinyali

İnşaat Sektörü İle İlgili Herşey

Forbes dergisinden Claire Bradley, işten çıkarılacağınızı gösteren sinyallerini kaleme aldı. İşine son verilen meslektaşlarının ardından “Acaba sıra bende mi?” diyenler için verilen ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Maaşlar ve yan ödemeler kesintiye uğruyorsa: Şirketin istediğiniz zaman ücretsiz olarak kullanabildiğiniz kahve makinesi aniden kaldırıldı mı? Bayram, yılbaşı, sosyal yardım gibi yan ödemeler kesildi mi? Belki de daha küçük bir ofise taşındınız. Bugünlerde herkes kemerleri sıkıyor. Şirketinizde işlerin iyiye gitmediğinin küçük ve büyük sinyallerini görmeye çalışın. CV’nizi güncelleyin, geliştirin. Ancak kovulmak üzereymişsiniz gibi davranmayın. Bu zor günlerinde şirketinizin yanında olduğunuzu hissettirin, beceri ve tecrübelerinizle şirkete değer katın.

İş arkadaşlarınız işten çıkarılıyorsa: Çalışma arkadaşlarınız işten çıkarıldı ama size yerinizin sağlam olduğu söylendi. Bu, sıranın sizde olmadığını garantilemez. İşler daha da kötüye giderse size de kapının yolu görünebilir. CV’nizi güncelleyerek yeni iş imkanlarını gözden geçirin. En kötüsü hazırlıksız olarak işten çıkarılmaktır. Kendinizi her türlü olasılığa hazırlayın.

Toplantılara çağırılmıyorsanız: Normal şartlarda önemli kararların alındığı toplantılara katılırken şimdi…

View original post 245 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s