Dahilerin Muhteşem Stratejileri

İSTİHBARAT SAHASI

Einstein bir yaz günü tek başına bir tepede otururken hayalinde güneş ışığına binmişti. Evrenin en uzak köşelerine giderek saatlerce dolaşıp geri geldi zihinsel dünyasında. Ve bu yolculukta bazı sonuçlara ulaştı.

Bunu teyid etmek için güneşin başka bir yöndeki ışığına bindi ve evrendeki yolculuğuna başladı. Bu gezinti aylarca, yıllarca sürdü. Bu arada laboratuvarındaki araştırmaları da hummalı bir zihinsel ve fiziksel faaliyet içinde devam ediyordu. Laboratuvar araştırmalarını ve hayallerini birleştirerek yani sol ve sağ beyin aktivesi ve işbirliğiyle bir sonuca vardı: “Evren kıvrımlı ve sonludur.” Bu teorisini geliştirmesinde günlük düşünsel gezilerinin payı büyüktür. Hatta rüyalarında bile bu sonucu yaşamıştı. Düzenli olarak günde 1 saat hayal koltuğuna oturan Einstein, kurduğu hayal oyunlarıyla birçok buluşunu ve teorisini bilim dünyasına sundu. Burada da her iki beyin devredeydi.

Birçoğunuz Einstein’ın sol beyin ağırlıklı (matematik-mantık) düşündüğünü söyler; ama gerçeğin hiç de öyle olmadığını yukarıdaki satırlardan anladınız. Her iki beyni gerektiği yerde kullanan bir dahi var karşımızda. Özellikle…

View original post 293 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s