9 Adımda Sorunları Etkili Çözün

Problemler ister iç, ister dış kaynaklı olsun, doğru şekilde baş edemezseniz iş yaşamınız kabusa dönebilir. Bazı dönemlerde sorunlar üst üste gelir, bazen de ağır bir sorun üzerimize kara bulut gibi çöker. Bu yüzden aşağıda listelediğim temel yönetim becerilerinde geçen sorun çözme ile ilgili özet ipuçlarını gözden geçirin, hatta panonuza yerleştirin. Daha kapsamlı bir içerik için www.hizliegitim.com da problem çözme teknikleriyle ilgili bir e eğitim var, ona bakabilirsiniz.

  1. Çalışanlarınızı savunun. Eğer müşterileriniz veya diğer birim yöneticileri çalışanlarınızı bastırmak için güç kullanıyorlarsa, çalışanlarınızı nazikçe savunun.
  2. Sorun neyse düzeltin. Suçlu aramakla zaman kaybetmeyin. Olası yansımaları ile ilgilenmeden önce sorunu düzeltmek ile uğraşın.
  3. Duygularınızı yönetin ve kontrol altında tutun. Öfkenizin veya hüsranınızın problem çözmenizi etkilemesine izin vermeyin. Bir olayda duygusal olarak ters bir halde iseniz, tartışmadan önce sakinleşin veya bir aracı bulun.
  4. Ne zaman devreye girilmesi gerektiğini öğrenin. Bazı sorunları kendi hallerine bırakırsanız kendi kendilerine düzelebilirler, ancak devreye girip kontrolü ele almanızın gerekeceği zamanların…

View original post 113 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s