KAMPANYA : İstanbul’daki #OrmanlarYokEdilmesin, 3. Köprü inşaatı acilen durdurulsun @BA_Yildirim

İSTİHBARAT SAHASI

KAMPANYAYA KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

***

Lütfen İstanbul’u, insanını ve vahşi doğasını tehdit eden 3. Köprü projesini acilen durdurun. Trafik sorunu için gerçek çözüm olan raylı sistem ağını güçlendirin.

Aşağıda linki verilen TMMOB raporunda 3. Köprü’nün kente çok uzak olduğu, İstanbul trafiğini çözmeyeceği gösterilmiş ve vereceği zararlar dikkate alınarak çok net bir dille yapılmaması gerektiği vurgulanmış.

Marmaray projesi tamamlandığında yakalar arası trafikte ciddi bir rahatlama olacak. Ayrıca Deniz ve demiryolu ulaşımının karayolu ile birlikteliğini ve daha verimli bir taşıma kapasitesi sağlayan Ro-Ro ve Ro-La uygulamaları ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerindeki transit trafik yükü azalacak.

Kent ile ilişkisi olmayan 3. Köprü, İstanbul’un son orman alanları olan Kuzey Ormanlarını üzerine inşa ediliyor ve bu alandaki doğal yaşamı yok etmek üzere.

Kuzey ormanları İstanbul’un doğası ve kentlisi için vazgeçilemeyecek derecede önemlidir. Kuzey ormanları milyonlarca ağaç ile birlikte içme suyu havzalarını, kalan son tarım alanlarını barındırır ve göç eden kuşların dinlenme alanıdır. Birici…

View original post 70 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s