Ortaklıklar Neden Yürümez?

İnşaat Sektörü İle İlgili Herşey

Ortaklık iş hayatındaki en önemli kurumlardan biri. Paylaşarak çoğaltan, güç katan, değer ifade eden birliktelikler. Ortak seçimi bu birlikteliğin kalitesini önemli oranda belirliyor.

Ortaklıklar başarılı olursa, şirketlere olumlu yansıyor. Büyümeyi hızlandırıyor. Dışarıya karşı daha güçlü bir imaj verilmesini sağlıyor. Eğer ortaklık başarılı olmaz ise büyük şirketler dağılabiliyor. Küçük sorunlar büyüyor, içinden çıkılmaz sorunlara dönüşüyor. Peki sizce ortaklıklar neden yürümüyor? Sorunun kaynağı ne? Birlikte inceleyelim.

Uyumsuzluk

Ortaklıkların başarısında temel unsurlardan biri, uyum. Ortakların arasında uyum şirketlerin ömrünü belirleyebiliyor.Buradaki uyum ile kastedilen, ortakların aynı düşüncede olması değildir. Uyumu sağlayan ortakların anahtar ve kilit gibi birbirlerini tamamlamaları. Eğer ortaklar birbirlerinin eksiklerini kapatmazsa, uyum sorunları yaşanmaya başlıyor. Ortaklık yapısı fayda sağlamaktan uzaklaşıyor. Anlamını yitiriyor. Birçok ortaklığın yürümemesinin altında ortaklar arasındaki uyumsuzluklar yatıyor.

Sınırları çizememek

View original post 386 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s