Ecotricity Geleceğin Yeşil Enerji Kaynağı

Soner Görpeli

Ecotricity enerji kavramını baştan aşağıya kadar değiştiren bir sistemin adı ve mucidi Dale Vince bu sistemi tüm dünyaya yaymak için çaba harcıyor.

Enerji içinde var olduğumuz bu dünyada yaşamımızı sürdürmemiz için ihtiyaç duyduğumuz önemli bir kaynak. Enerjiyi ortaya çıkarmak ve kullanmak için ise soluduğumuz havayı sağlayan ve atmosferi kirleten karbondioksit ve sera gazı gibi gazları açığa çıkarıyoruz. Sonucunda ise küresel ısınma ve dünya üzerinde seller, fırtınalar, depremler gibi felaketler ortaya çıkıyor.

Fosil yakıtlarıyla enerji üretiminin bir diğer dezavantajı ise maliyetlerinin yüksek olması. Faturaları daha yüksek ödüyoruz ve enerjiyi pahalıya kullanıyoruz. Dünyayı kirletmeyen ve faturaları aşağıya çekecek enerji sistemleri üzerinde birçok firma ve bilim adamı çalışıyor. Bu insanlardan bir adım öne çıkan Dale Vince geliştirdiği Ecotriciy şirketi ile gelecek vadediyor.

GB_Record_Credit_Peter_Lyons

Ecotricity 1995 yılında girişimci Dale Vince tarafından İngiltere’de kuruldu ve İngiltere’nin ilk yeşil enerji şirketi ünvanına sahip oldu. Şirketin ana amacı yeşil enerji ağı oluşturmak ve evlere yeşil enerji sağlayarak faturalar aşağıya çekmek ve atmosferin kirlenmesini önlemek. Dale…

View original post 673 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s