Okullar Açılıyor, Çocuklar Heyecanlı, Annelerin İşi Artıyor…

mutfak penceremden

Merhaba mutfakpenceremin sevgili konukları,sevgili anne, babalar,

Okullar açıldı,açılıyor. Biliyorum birçoğunuzun evinde alışveriş telaşı var. Sizler alışveriş telaşındayken ya çocuklar, onlara ne demeli? Yeni bir ders yılının heyecanını belki sınıf arkadaşlarına kavuşmanın sevinci ile bastırıyorlardır, ama ya mini miniler … Korunaklı yuvalarından, biz büyüklerce  adeta sigortalanmış hayatlarından ilk defa dışarı çıkacak olan minikler. 0nların yürek seslerine  kulak versek kim bilir neler duyarız?

Evet bugün onları sevgiyle kucaklayarak okullarına gönderecek  ve ya evdeki sorumluluklarımıza ya da büyük olasılıkla işimize gideceğiz. Belki bazılarımızın arada “bu akşam ne pişirsem” düşüncesiyle ınternette gezinmeye zamanı olacak ve benim gibi sık sık haddi olmayarak bizlere öğütler veren birine rastlayacağız. Belki bu öğütleri zaten  almış  çoktan uyguluyoruzdur, belki de daha hiç gözümüze ilişmemişlerdir.Bence bir kez bakmaktan zarar gelmez.

Yine aldım sazı elime öyle uzun bir girizgah yaptım ki sabrınız taşacak yazımın arkasını getiremeyeceksiniz. İyisi mi kısaca söylemek istediklerimi bir kez daha özetliyeyim de bu işkenceden siz de kurtulun…

View original post 271 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s