Yeniden Kamboçya

notlar

pirinc-tarlasi

Bu seyahat sırasında zaman algımız bir parça şaştı. Önceki yıla göre çok fazla yer değiştirdiğimiz için olacak, sanki Türkiye’den son yola çıkışımızdan beri aylar geçmiş gibi. Kamboçya’ya ilk ne zaman gelmiştin?’ diye sorsalar, ‘6 ay ancak olmuştur’ diyebilirdim. Sürpriz, Kamboçya’ya ilk gelişimizden bu yana 2.5 yıl geçmiş! Yakındakiler uzak, uzaktakiler yakın görünüyor şu ara. 

otobuskambocya

Bangkok – Siem Reap yolculuğunu yine otobüsle yaptık. Bu kez koltuklar şezlong gibi yatmıyordu ama klimalı, rahat bir otobüstü. Yolcuların hemen hepsi yabancıydı. Gündüz yolculuğu olduğu için rahat ve çabuk geçti. Otobüs bizi şehir merkezine kadar getirdi. Sınır geçişinde herkesin pasaporttan geçip tekrar otobüse binmesi epey zaman alınca, yolculuk 9-10 saat sürmüş oldu ama aslında özel araçla bunun yarısı kadar bir zamanda katedilebilecek bir mesafe söz konusu.

  • Kamboçya vize açısından Türkler için rahat bir ülke. Sorun çıkmıyor ama biz yine de garantiledik ve online vize aldık. Kamboçya e-visa için doğru adres: http://evisa.mfaic.gov.kh

Siem Reap’e vardığımızda içimizi hemen…

View original post 133 kelime daha

Reklamlar

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s