Singapur Notları

notlar

tiongbahru Singapur günleri sona erdi. Olabildiğince günü gününe yazmaya çalıştım ama yetiştiremediğim notlarım var. Mesela konakladığımız bölgenin adı ‘Tiong Bahru‘ idi. Her sabah yola bu duraktan çıktık. Ne çok bindik metroya; büyük şehirlerden uzak kaldığımız tüm zamanların acısı çıktı herhalde.

condo

Singapur’da otelde değil, airbnb.com aracılığıyla bulduğumuz bir evde kaldık. Bu sisteme üye olunca dünyanın farklı şehirlerinde yaşayan ve evini tatilcilere kiralayan kişilere ulaşmak mümkün oluyor. Bazı evlerde ev sahibi kendi yaşadığı evdeki fazla yatak odasını tatilcilere kiralıyor. Bizim kaldığımız ev ise sadece tatilcilere ayrılmıştı. Ev sahibi kadın bu evi pansiyona çevirmiş, kendisi başka bir yerde yaşıyordu. Böylece merkezi bir yerde, Singapur şartlarına göre epey uygun bir fiyata kalabildik.

havuz

Evimizin havuzu, spor salonu falan da vardı fakat sürekli dışarıda olduğumuz için bunlara sıra gelmedi. Ayrıca internet bağlantısı çok hızlıydı ve büyük de bir balkonumuz vardı. Seyahatler başladığından beri ilk kez çamaşırları laundry’e vermeyip evde yıkama fırsatı doğdu. Aslında kısa bir…

View original post 208 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s