Proje Yönetimi Bölüm 1 ( Proje Nedir ? )

Explore The Computer Technology

projectmanagement

Selam arkadaşlar yeniden yazmaya karar verdiğim blog sayfamdaki proje yönetimi kategorisindeki ilk makale ile karşınızdayım bu yazı dizisinden umarım hepimiz yararlanırız bir fayda elde ederiz.Proje Yönetimi dendiğinde aklımıza ilk gelen şey proje nedir sorusudur işte bu sorunun cevabı ilk makalemde gizli , sizleri okurken yormayacağına inandığım bilgilendirme aşağıdadır. Bir sonraki makalede görüşmek ümidiyle …

Proje :

Tanımlanmış bir amacı, hedefi, kendine özgü bir ürün veya hizmeti meydana getirmek için insanların ve insan dışı kaynakların bir araya gelerek bellirli bir kaynak ve süresi belirli bir zaman diliminde hedeflenen sonuca ulaşılmasıdır.
Günümüzde işletmelerin başarısı öngörülen projenin zamanı , maliyeti ve performans hedeflerinin başarısı ile özdeşleşmiştir.
Değişim ihtiyaçları sebebi ile ortaya çıkan ve yenilik getirmek amacıyla gerçekleştirilen projeler bir ürün geliştirmeye yönelik olabilir bunun dışında süreç iyileştirme, yeni kalite standartlarının belirlenmesi de olabilir.
Sürekli tekrar eden işler örneğin çalışanların hesabına para yatırılması, toner kartuş dolumlarının yapılması bir bina inşaatı için beton dökülmesi, rutin…

View original post 297 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s