Samsung’dan Akıllı Ev Ekosistemi

Samsung, sadece akıllı telefonlar, tabletler, TVler ve diğer elektronik eşyalardan sonra akıllı saat de sundu. Ama duracak gibi görünüyor. Bir süredir akıllı ev için çalışmalar yapan firma tüm bu akıllı cihazların birbiriyle bağlantıya geçmesini istiyor. Gelecekte Smart Home akıllı ev ekosistemi kullanıma girdiğinde akıllı telefon , tablet ya da saatten evdeki sistemler kolayca kontrol edilebilecek.
İlk aşamada ekosistemi üç ana yazılım oluşturacak: Cihaz Kontrolü, Ev Görünümü ve Akıllı Müşteri Servisi. Cihaz Kontrolüyle evdeki elektrik sistemi, havalandırma, görüntüleme birimleri ilgili uygulamalarca kontrol edilecek. Ses, dokunmatik ekran, uzaktan kumanda ile verilen komutlar yerine getirilecek.
Evdeki farklı kullanıcılara özel farklı profiller bulunacak. Ayrıca farklı işlemler için ön ayarlar yapılabilecek. Örneğin uyumadan önce yatağa geçerken uyku modu komutu verilebilecek. Dışarı çıkarken başka bir komutla birden çok işlem aktifleştirilebilecek.
Ev Görünümü ise gerçek zamanlı görüntüleme imkanı veriyor. Dışarda olsanız da net biçimde bilgi sahibi olacaksınız. Akıllı Müşteri Servisi cihazlar için son kullanıcı desteği sağlayacak. Bu senenin ortasından sonra akıllı ev uyumu olan Samsung ürünleri sunulmaya başlanacak.
AKILLI BİNAM

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s