Dünya Telekom Günü Kutlandı ama Türkiye’de Telekom Sektörünün Kutlanacak Bir Durumu Var mı?

Yeni Medya

Yazan: Fusun Sarp Nebil

Dünya Telekom Günü, sektörün derneklerinden birisi olan Tüted’in düzenlediği etkinlikle kutlandı. Bu yılın teması “Sürdürülebilir Kalkınma için Genişbant” ama ülkemizde genişbant konusunda büyük engeller mevcut. Bu nedenle olsa gerek son yıllık ITU istatistiklerinde sabit geniş bantta 69cu ve mobil geniş bantta 78ci sıradayız. Toplantıda konuşan BTK Başkanı Acarer, “gelin cesurca konuşalım” diyor ve biz de konuşmak istiyoruz ama dinleyen var mı?

Bugün Dünya Telekom Günü’ydü. 1865 yılında aralarında Osmanlı Devleti’nin de bulunduğu yirmi ülke tarafından Paris’te kurulan, sonra merkezi Cenevre’ye taşınan “Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU)”nin kuruluş günü olan 17 Mayıs, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Dünya Telekomünikasyon ve Bilgi Toplumu Günü olarak kutlanıyor. Bu yılki Dünya Telekomünikasyon ve Bilgi Toplumu Günü etkinliklerinin ana teması ITU tarafından “Sürdürülebilir Kalkınma için Genişbant” olarak belirlenmişti.

Türkiye’de son 10 yıldır Dünya Telekom Günü kutlanıyor ve bu yüzden çok sönük de olsa (Soma Faciası buna etken oldu, kutlama bölümü iptal…

View original post 827 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s