Galeri

Mutluluğun 10 Şartı

Özlem Soydan

Etrafta öyle çok mutsuz insan var ki bu haftaki yazımda mutlu bir yaşantının formülünü açıklamaya karar verdim Sağlıklı olduğunuz için şükrederek formülü uygulamaya başlayabilirsiniz.

1. Söylenmeyin: Sanırım en nefret ettiğim şey her gün söylenen, enerji sömürgeni insanlardır. Gülümseyerek ‘günaydın’ demiş olmanızı bile çalışma şartları konusunda aranızdaki adaletsizliğe vardıracak kadar rahatsız edici olan bu tipler ofisten içeri ‘offf’ diyerek girip söylenmeye başlarlar ve olumlu bir-iki lafla rahatlatmaya çalışırsanız fazlasıyla irite olup daha yüksek sesle ve sonsuza kadar söylenirler. Oysa ‘söylenmek’ hiçbir soruna çözüm getirmeyeceği gibi hem kendi enerjinizi verimli kullanamamanıza neden olup daha büyük bir mutsuzluk çeker hem de etrafınızdakilerin de olumlu enerjisini emip kendi boşluğunuzun karaltısında kaybettiğinizden zaman içerisinde kendisinden kaçılan bir insan olursunuz.

2. Artı-eksi tablosu: Her gün söylenmenize ya da hiç söylenmeyip içinizde patlamaya hazır bir bombayla dolaşmanıza sebep olan durum nedir? İlk işiniz bu durumu masaya yatırıp size ait olan ve başkasını ilgilendirmediği için sizden başkasının da…

View original post 1.141 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s