Yaşlı Çalışanlar Daha Mutlu!

 

Yaşınız ilerledikçe iş yaşamında daha mutlu ve tatminkar olacağınızı biliyor musunuz? Peki buna inanıyor musunuz? İnansanız iyi olur, çünkü The Associated Press’in yaptığı son araştırmaya göre, 50 yaş ve üzeri çalışanların 10′da 9′u yaptığı işten tatmin oluyor ve bu işte çalıştığı için çok mutlu. Gençlerde bu oran ise 10′da 5 bile değil.

Üstelik, yapılan araştırmalardan çıkan sonuç, 50 yaş ve üzeri çalışanların iş hayatında çoğu zaman negatif ayrımcılığa tabi tutulduğu yönünde. Onlara hiç bir zaman kariyer planlaması yapılmıyor, zam dönemlerinde ortalamanın çok altında kalıyorlar ve yaşlarıyla ilgili çoğu zaman negatif geribildirim alıyorlar. Tüm bu olumsuzluklara rağmen yaptıkları işte mutlu olmalarının nedeni ne peki?

50 yaş ve üzeri çalışanlar çoğu zaman kariyerlerinde belli bir yere gelmişler veya gelme ihtimalleri sıfırlanmış durumda. Ayrıca aynı şirkette yıllardır aldıkları zamdan dolayı maaş konusunda gidecek çok fazla yerleri de yok. Ayrıca gençlerin de aşağıdan bastırmasıyla, içeride veya dışarıda çok kolay iş bulabilecek konumda değiller. Tüm bunların birleşkesi olarak yaptıkları işe dört elle sarılıyorlar.

“Bu yazı http://www.banaisbul.com ‘dan alınmıştır”

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s