MedClivar 2014 Basın Bildirisi

Hava Delisinin Not Defteri

MedCLIVAR 2014 Konferansı, Eski Dünya Bölgesinde İklimin Evriminin ve Çevre ve Toplum Üzerindeki Etkilerinin Anlaşılması temasıyla, 23-25 Haziran 2014 tarihlerinde, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

medheader
MedCLIVAR 2014, İtalya Salento Üniversitesi’nden Prof. Piero Lionello ve ODTÜ’den Prof. Emin Özsoy önderliğinde bilimsel yönlendirme komitelerinin gözetiminde yürütülmüş, pek çok ülke ile birlikte ülkemizden de önemli sayıda uzmanın oluşturduğu yaklaşık 90 uluslararası bilim insanı çalışmalarını sunarak bölgemizdeki iklimsel değişkenlik ve değişimin nedenlerini ve mevcut durumunu ortaya koymuşlardır.

ODTÜ Rektörlüğü’nün konferansa sağladığı geniş olanaklar ile birlikte, TÜBİTAK, Avrupa Jeofizik Birliği EGU,  İtalyan CMCC ve ENEA, İspanyol AEMET bilim kurumlarınca sağlanan destekler sayesinde, ODTÜ, İTÜ, BÜ ve DEÜ’den sayılı uzmanların oluşturduğu bir organizasyon komitesinin girişimleri ile, MedCLIVAR 2014 konferansı ülkemizde ilk kez düzenlenmektedir. Yaklaşık 10 yıldır küresel ve bölgesel araştırma programları içinde yer almış olan MedCLIVAR girişimi ile 2011’de İtalya’nın Lecce kentinde ve 2012’de İspanya’nın Madrid kentinde yapılan konferanslar serisinin devamı 2014’te Ankara’da gerçekleştirilmiştir.

View original post 175 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s