Doğru Yapılandırılmış Şirket Kültürünün Faydaları

DijitalPaNO

Bir önceki kuşaktan hepimizin hafızasına yer etmiş iş yerleri vardır. Ebeveynlerimiz, yakınlarımız veya okul arkadaşlarımızın ebeveynleri bu şirketlerde çalıştığı için hemen hepimiz bu tip şirketlerin çalışanlarına sunduğu imkanlar hakkında fikir sahibiyizdir. Şöyle bir hafızamızı zorlarsak, “cezbedici imkanlar”dan bazılarını hatırlayabiliriz: lojman, çocuklara okul servisi/kreş, yaz tatili kapmları, 15-20-25 yılını dolduranlara sunulan hediyeler, hatırı sayılır emeklilik ikramiyeleri vb.

Günümüzde durum biraz farklı. Hem şirketlerın sunabildikleri, hem çalışanların beklentileri geçmiş yıllardakilere benzemiyor. Aslına bakarsanız şirketlerin eskisi kadar kar etmemesine bağlı olarak sunabildikleri imkanlar azalınca çalışanlar da bir miktar beklentilerini güncelliyorlar galiba ama konumuz bu değil. Bu konu zaten çook uzak yerlere gidebilir, biz en iyisi konumuza geri dönelim.

Şirket kültürünün verimliliğe faydaları İyi Yapılandırılmış Şirket Kültürü Mutlu Çalışanlar Yaratır

Şirket Kültürü Nedir?

Şirket Kültürü adında da anlaşılacağı üzere bir şirketin yönetim sisteminin altını çizen değerler, inançlar ve prensipler toplamı. “Şirketin Yönetimi” dediğimizde Şirket Kültürü tabi ki organizasyon şemasından, kurum içi iletişimin nasıl kurulacağına, kimlerin kimlerle nasıl ve…

View original post 1.067 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s