Yakıt Denetimi Başlıyor

fatosaltintas

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yaklaşan kış nedeniyle, konut alanları başta olmak üzere binalarda yakıt denetimi yapmaya hazırlanıyor. Bakanlık ısınmadan kaynaklı hava kirliliğinin önüne geçmeyi amaçlıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı konut, toplu konut, kooperatif, site, okul, üniversite, hastane, resmi daireler, işyerleri, sosyal dinlenme tesisleri, sanayi ve benzeri yerlerde ısınma amaçlı kullanılan yakma tesislerinden kaynaklanan is, duman, toz, gaz, buhar ve aerosol halinde dış havaya atılan kirleticilerin hava kalitesi üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak üzere denetime hazırlanıyor.

Özellikle ısınmada kullanılan katı yakıtların özellikleri ile yakıtların üretimi, torbalanması, dağıtımı, satışı ve bu yakıtların kullanıldığı yakma tesisleri ile ilgili esaslar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirleniyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce; “Çevre ve Şehircilik il Müdürlükleri kritik meteorolojik şartların oluştuğu veya hava kirliliğinin artış gösterdiği bölgelerde, ısınma amaçlı katı, sıvı ve gaz yakıtlı yakma tesislerinin çalışma saatlerini düzenleyebilir, daha kaliteli katı ve sıvı yakıtların kullanılması yönünde yeni düzenlemeler yapabilir” dedi.

Katı yakıtlar bakanlık laboratuvarlarda…

View original post 383 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s