Kentsel Dönüşüm Kredisi Hangi şartlarda alınır..

fatosaltintas

Kentsel dönüşüm kapsamında yıkılacak olan yapılar için devlet kredi desteği veriyor.Kentsel dönüşüm kredisinden yararlanmak için söz konusu yapı için riskli alan tespitinin yapılmış olması gerekiyor.

Kentsel dönüşüm devlet kredisi için özel hesaptan kredi kullanmak isteyen hak sahiplerince, bulundukları yerin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine başvurulması gerekiyor.Başvuru yaparken
mülk sahibi tapu fotokopisi, mülk sahibi nüfus cüzdanı fotokopisi,tapu müdürlüğünden alınmış kaşeli imzalı bağımsız bölüm listesi yani takyidat belgesinin bulunması gerekiyor.Devlet tarafından kredinin geri ödeme süresi 24 ay olup; geri ödemeler kredinin verildiği tarihi takip eden ay başlıyor.

Bakanlıkça Onaylanan kredi,belirlenen miktarda değerler teminat olarak alınıyor ve kredi kullananlar ile Bakanlık arasında borçlanma sözleşmesi düzenleniyor. Bu sözleşmeler borçluların gayrimenkullerinin tapu kayıtlarının ve bağımsız bölümlere ait bilgileri, kredi borcu ve kredi şartları ile gerekli görülecek diğer bilgileri içeriyor. Düzenlenen sözleşmeler üzerinden gerekli ipotek tesis ve tescil işlemleri yapılıyor.

Konutunu veya işyerini kendi imkânları ile yapmak isteyenlere açılan kredinin yüzde yirmi beşi peşin olarak, geri…

View original post 48 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s