Akıllı Telefon Satışlarında Patlama Oldu

Akıllı telefonlar ilk defa diğer cep telefonlarının satış rakamını geçti.
Teknolojinin gelişmesiyle herkes cebinde bir akıllı telefon taşır oldu. Pazar araştırmacısı IDC bu alanda bir araştırma yaptı ve akıllı telefon sevkiyatında ilk kez bu kadar yükselme gerçekleştiğini belirtti.
IDC yaptığı araştırmanın sonucunda ilk defa bu kadar akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştiğini söyledi. Araştırmaya göre telefon pazarında 2013’ün ilk üç ayında, yüzde 51.6, 418 milyon 600 bin akıllı telefon sevkiyatı gerçekleşti.
Akıllı telefon sevkiyatında bu rakamlar 2012 yılının ilk üç ayında, yüzde 42, yani 216 milyon kadardı.
IDC üst düzey araştırma analisti Kevin Restivo bu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; ” Kullanıcılar ceplerinde bilgisayar görmek istiyor. Sadece sesli görüşme ve mesajlaşma yapılan telefonlar hızla kayboluyor” dedi.
Doğal olarak bu raporda belirtilen rakamlarda aslan payı 70 milyon akıllı telefon yüzde 32.7 ile Samsung’un. 37.4 milyon akıllı telefon yani yüzde 17.3 ile ikinci olan Apple’dan sonra LG firması üçüncü sırada yer alıyor.
Bu listede Huawei dördüncü ZTE ise beşinci sırada yer alıyor. Son yıllarda Çinli üreticilerin bu pazarda oldukça etkili olması ise dikkat çekiyor.
Şirketlerin amiral gemileri yeni pazara sunuluyor ve bu rakam ileriki aylarda daha da artacağa benziyor. Bu sonuçlara göre artık akıllı telefonlar devrim yapıyor diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s